Ak bola vyhradená v OVS možnosť zmeny podmienok, je možné ich zmeniť aj po uplynutí lehoty

27. júla 2022
Právna poradňa>Všetky otázky>Ak bola vyhradená v OVS možnosť zmeny podmienok, je možné ich zmeniť aj po uplynutí lehoty>
Otázka
za 6,00 €
Dobrý deň. Ak bola vyhradená v OVS možnosť zmeny podmienok, je možné ich zmeniť aj po uplynutí lehoty na predkladanie cenových návrhov účastníkov OVS ?
Odpoveď od:
JUDr. Natália Gabrišová
Advokát
Dobrý deň, podľa § 285 ods. 1, ods. 2 Obchodného zákonníka: " (1) Predložený návrh nemožno odvolať po uplynutí lehoty určenej v podmienkach súťaže pre predkladanie návrhov, ibaže podmienky súťaže priznávajú navrhovateľom právo návrh odvolať aj po uplynutí tejto lehoty. Podmienky súťaže môžu určiť, že návrh nemožno odvolať už po jeho predložení. (2) Návrh možno meniť alebo dopĺňať len v čase, keď podľa odseku 1 možno návrh odvolať, ibaže ide len o opravu chýb, ktoré vznikli pri vyhotovovaní návrhu, a podmienky súťaže túto opravu nevylučujú. Návrh možno meniť alebo dopĺňať aj v prípadoch určených v podmienkach súťaže." Ak je podľa podmienok súťaže možné predložený návrh odvolať po uplynutí lehoty na predkladanie návrhov, potom je možné zmeniť návrh po lehote na predkladanie návrhov. Odlišná lehota na zmenu návrhu môže byť uvedená v podmienkach. Potom by pre prípad zmeny návrhu platila lehota uvedená v podmienkach. S pozdravom, JUDr. Natália Gabrišová, advokát

Predchádzajúca otázka

Chcela by som sa opytat ci moze priatel zmenit prideleneho advokata za ineho prideleneho nakolko pravnika

Chcela by som sa opytat ci moze priatel zmenit prideleneho advokata za ineho prideleneho nakolko pravnika co ma nic prenho nerobi ani sa onho nezaujima

Ďalšia otázka

Požiadal som o stornovanie objednávky

Pred mesiacom som si objednal tovar cez e-shop a zaplatil vopred na BÚ. Požiadal som o stornovanie objednávky. Napísali, že obj. sa nedá stornovať, lebo dodávateľ im už obj. potvrdil. Čakal som na tovar a doteraz nebol doručený. Chcem aby mi čo najskôr vrátili peniaze. Ako ich môžem vymáhať? Ako mám postupovať? Aké to má mať náležitosti? atď.
JUDr. Natália Gabrišová
Advokát

Najnovšie otázky:

ako mám postupovať ak som stratila právoplatný rozsudok o rozvode

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať ako mám postupovať ak som stratila právoplatný rozsudok o rozvode a potrebujem tento rozsudok preukázať na úrade. Kde napísať žiadosť, kde ho podať akým spôsobom aby mi ho nanovo vydali? Ďakujem pekne

potreboval by som podať žalobu na sud voči zamestnávateľovi.

Dobry deň prosím vás potreboval by som podať žalobu na sud voči zamestnávateľovi. Pričom som písal odvolanie a neprešlo to a posledný doklad čo došiel už sa nedá odvolať. Uvádza sa že toto odvolanie je preskúmateĺné sudom. chcem sa spitat či sa to dá napadnut na sud alebo je to tam určitá doba alebo sa to dá aj po nie jakej dobe pricom to bolo vypracované a mne to bolo doporučene cca do 3 dni. za vašu odpoveď vopred pekne ďakujem.

Mám pozemok na ktorom som chcel stavať lenže starosta mi povedal že trebalo vravieť skôr.

Zdravým jedná sa o územný plán obce ktorýsa konal pred rokom.Mám pozemok na ktorom som chcel stavať lenže starosta mi povedal že trebalo vravieť skôr ako to pripravoval lebo v uzem.plane není zakreslena výstavba na tomto pozemku. Je možnosť to nejakym doplnkom alebo zmenou poriešiť? Dakujem

ako môžem partnera spraviť tiez majiteľom bytu?

Dobrý deň, Prosím nadobudla som byt počas partnerstva. S partnerom nie sme stále manželia ale už čakáme dieťa. Prosím ako môžem partnera spraviť tiez majiteľom bytu?

Mám sestru ktorej bola diagnostikovaná starecká demencia a jej syn sa o ňu vôbec nestará

Dobrý deň.Zaujíma ma aký je postup pri zanedbaní starostlivosti o blizku osobu.Mám sestru ktorej bola diagnostikovaná starecká demencia a jej syn sa o ňu vôbec nestará.Ona sa sama o seba nedokáže už postarať.Navyše jej syn nechal prepísať byt na seba a pritom má množstvo exekúcii.Bojím sa,že by ten byt mohli prísť. Ďakujem velmi pekne

Ako zabezpečiť, aby rodičia mohli do ich smrti užívať obidve nehnuteľnosti.

Dobrý deň, prosím Vás o radu, s partnerkou nie sme zosobášení a máme jedno neplnoleté dieťa. Mám byt a dom, obidva bez ťarchy, som jediným vlastníkom. Dom som kúpil spolu s rodičmi, pričom sme sa dohodli že bývať budú v ňom oni ale napísaný bude na mňa (súrodencov nemám). Otázka je, čo by sa stalo ak by som ja zomrel skôr ako oni? Predpokladám že dedičom by bolo naše dieťa a do jeho plnoletosti by obidve nehnuteľnosti spravovala partnerka. Ako v takomto prípade zabezpečiť, aby rodičia mohli do ich smrti užívať obidve nehnuteľnosti, resp. aspoň dom aj v prípade že by som ja zomrel skôr? Stačí zapísať do katastra právo doživotného užívania? Ďakujem

Podobné otázky

14,00 €
18. mája 2022
Dobrý deň, môj plnoletý syn má záujem o zapísanie biologického otca do rodného listu. Doteraz nemal otca v rodnom liste uvedeného. Ako má postupovať, ak tento otec žije trvale v zahraničí, konkrétne v Kanade? Otec so zápisom súhlasí, práve je krátkodobo na Slovensku. Aké právne náležitosti (práva aj povinnosti) vyplývajú pre oboch z tejto zmeny v rodnom liste ? Ďakujem za odpoveď.
do 12 hodín
9,15 €
18. mája 2022
Môže obec do zmluvy dať podmienku k prevzatiu prístupovej cesty od developera , že ju prevezme vtedy , keď sa prihlási k trvalému pobytu 51% obyvateľov? Pri zmene záložného práva z rodičovského domu na náš nový dom mi banka z tohoto dôvodu odmieta dať súhlas o túto zmenu.Čo mám urobiť, aby som tento súhlas dostala a rrodičovský dom zbavila ťarchy.Ďakujem
9,95 €
30. mája 2022
Dobrý deň. Keď chceme kúpiť pozemok od viacerých spoluvlastníkov a niektorí nám ho chcú darovať a niektorí predať môžeme podať jeden návrh na vklad na základe kúpnej a darovacej zmluvy?
do 12 hodín
18,05 €
9. júna 2022
Dobrý deň, poprosím Vás o radu: sme bezdetní manželia, manžel čaká dieťa s inou ženou, slobodnou. Situácia sa vyvinula tak, že dotyčná zvažuje, že sa dieťaťa ešte pred narodením vzdá a dieťa bude mať uvedeného v rod.liste len otca. Chcem sa opýtať, ak budú na to priaznivé podmienky, či si ja môžem následne toto manželovo dieťa osvojiť, ak budeme žiť naďalej ako manželia v spoločnej domácnosti? Po akom čase môžem žiadať o osvojenie? Musí sa k tomu vyjadriť aj daná žena, teda matka dieťaťa? Lisil by sa postup, ak by sa dieta narodilo mimo SR?Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
do 12 hodín
14,00 €
21. júna 2022
dobrý deň, chcem sa informovať, či mi viete pomôcť pri riešení záležitosti ako je zmena priezviska, toho času som vydatá 22 r., nad rozvodom zatiaľ neuvažujem, no chcem získať naspäť priezvisko, ktoré som mala za slobodna, rovnako tak aj moje deti, ktoré sú už ale plnoleté. Môžem očakávať od vás úplnú spoluprácu od spracovania až po podanie dokumentov? ďakujem vopred za odpoveď.
do 12 hodín
24,05 €
21. júna 2022
Dobrý večer, chcem sa opýtať cca pred 4 mesiacmi som bola na umelom preruseni tehotenstva. Zistila som som znovu nechcene tehotná. Mam 32 rokov a dve deti . Je možné znova podstúpiť umele prerusenie tehotenstva aj keď neprešlo 6 mesiacov od posledného? Za akých podmienok? Ďakujem.
do 6 hodín
14,55 €
17. júna 2022
Dobrý deň. Nájom bytu. Nájomná zmluva bytu mi skončil dňa 31.12.2021 Naďalej však bývam v spomínanom byte všetky platby som platil načas ale bez predĺženej zmluvy... V predošlej zmluve bola výpovedná lehota 2 týždne teraz som požiadal o výpoveď z nájmu nakoľko som kúpil RD. Ale? Prenajímatel mi písomne oznámil a neskôr telefonicky že keďže tá pôvodná zmluva už nieje plátna tak sa riadi podľa občianskeho zákonníka kde je výpoveď 3 mesiace. V liste spomenula aj mesačnú ale neskôr telefonicky mesačna nepripadá do úvahy aké až 3 mesačná . Ako mám postupovať? Sú jej argumenty správne?
22,65 €
14. júna 2022
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu, resp. informaciu, ci exekutorsky urad kona zakonne? Od roku 2016 som bol povinny (na zaklade rozhodnutia sudu) platiti vyzivne na syna. V polovici roku 2017 som z dovodu straty zamestnania neplatil 5-mesiacov vyzivne, na zaklade coho ma matka dietata dala na exekuciu. Celu dlznu ciastku som zaciatkom roka 2019 exekucnemu uradu uhradil, a dalej som platil vyzivne. (Od exekutorskeho uradu som v roku 2018 nedostal ziadne vyrozumenie, ze exekucia z roku 2017 bola ukoncena, alebo "uzavreta") Od mesiaca 11/2021 syn byva, resp. zije nepretrzite u mna, podal som navrh na zmenu UPP a vyzivneho,(tzn. vyzivne som prestal platit) , sud zatial nerozhodol(ani nevytycil pojednavanie),avsak pred par dnami ma prekvapilo, ze mi od exekutorskeho_uradu prisiel dokument - s cislom exekucneho konania z roku 2017 poziadavka na uhradu vyzivneho od mesiaca 11/2021 do dnesneho dna. Prosim Vas o informaciu, ci exekutorsky_urad kona zakonne, ked plne uhradenu exekuciu z roku 2017 pouziva v roku 2022 ? (na vymahanie "vyzivneho, pricom doslo k podstatnej zmene v pomeroch"). dakujem
0,00 €
24. júla 2022
Ako sa vysporiadava majetok po rozvode? Ak je dom/byt a iný majetok zdedený, darovaný alebo ak je byt družstevný (a nie je v osobnom vlastníctve)? V prípade prevodu (darovania) majetku na druhú osobu (plnoletý syn/dcéra) pred rozvodom je taký majetok už vyňatý z vysporiadania alebo je tam nejaká ochranná lehota?
11,30 €
26. júla 2022
Zdravim, zamestnavatel ma odvolal z dovolenky (vopred pisomne odsuhlasena), hoci som vo vypovednej lehote. Momentalne som odcestovany a nie som schopny sa dostavit do prace. Ake su pravne nasledky, a co mi hrozi ak neuposluchnem a nedostavim sa na pracovisko?
do 12 hodín
7,80 €
5. augusta 2022
Zdravým jedná sa o územný plán obce ktorýsa konal pred rokom.Mám pozemok na ktorom som chcel stavať lenže starosta mi povedal že trebalo vravieť skôr ako to pripravoval lebo v uzem.plane není zakreslena výstavba na tomto pozemku. Je možnosť to nejakym doplnkom alebo zmenou poriešiť? Dakujem