Štítok: výpoveď

19,85 €
13. októbra 2022
Dobrý deň. Mam na Vás prozbu o radu. Keď mi posudkovy lekár ktorého má zamestnávateľ potvrdil posudok o zdravotnej starostlivosti ako dlhodobo nespôsobilý na výkon posudzovanej práce. Chcem sa opýtať ak mi chce dať zamestnávateľ výpoveď na podklade lekárskeho posudku či mám nárok na výpovednú dobu. Ak áno na akú či 1,2 alebo 3 mesačnú ak vo firme pracujem 15 rokov. A ešte by som chcela vedieť ak mám nárok na výpovednú dobu a zamestnávateľ nemá pre mňa inú náhradnú prácu či mám nárok na prekážky v práci počas výpovednej doby, alebo má zamestnávateľ nárok mi dať okamžitú výpoveď bez výpovednej doby. Za informácie vám veľmi pekne ďakujem s pozdravom
do 12 hodín
6,00 €
20. septembra 2022
Dobrý deň Dala som výpoveď v práci. Zamestnávateľ výpoveď prijal a stanovil 3 mesačnú výpovednú dobu. Môže zamestnávateľ ukončiť túto dobu aj skôr? Aj keď som výpoveď dala ja?
22,25 €
30. augusta 2022
Ako mám postupovať, keď mi zamestnávateľ dá výpoveď z dôvodu na nadbytočnosti. začína mi plynúť 3 mesačná výpovedná doba, ale ja chcem skrátiť výpovednú dobu. Mám nárok i tak na odstupné?
do 6 hodín
15,45 €
26. augusta 2022
Dobrý deň. Momentálne som na materskej dovolenke. Prišla mi výpoveď od môjho zamestnávateľa z organizačných dôvodov podľa §63 ods. 1 písm. a). Vo výpovedi je ze zamestnavatel nemá možnosť ponúknuť v mieste výkonu práce podľa pracovnej zmluvy žiadnu inú pracovnú pozíciu. V pracovnej zmluve mam: miesto výkonu práce bude prevádzkareň zamestnavatela:(mesto kde pracujem), ktorá bude pravidelným pracoviskom zamestnanca, a na základe rozhodnutia zamestnávateľa aj ďalšie jeho prevádzkarne. Moja otázka je ako ďalej postupovať v prípade ze s dannou výpoveďou nesúhlasím. Zamestnávateľ má ďalšie iné prevádzkarne v inych mestách. Ďakujem.
0,00 €
11. augusta 2022
Dobry den, je mozne do zmluvy o kratkodobom prenajme bytu uviest moznost odstupenia od zmluvy (nie vypovede), zo strany najomcu ako i prenajimatela, bez udania dovodu? S tym, ze pre obe strany by bola dohodnuta rovnaka lehota pre nadobudnutie platnosti (pr. 1 mesiac). Dakujem.
16,25 €
10. augusta 2022
Dobrý deň, pracujem ako opatrovateľka v Domove dôchodcov šesť rokov. Kôli zhoršeniu zdravot. Stavu viac nesmiem vykonávať túto prácu,mam aj lekársky posudok od obvodného, aj odborného lekára. Keďže som zaradená do 2.stupna rizik.,mal by mi stačiť tento posudok. Zamestnavatel tvrdí, že to nie je dostačujúci doklad pre neho a stojí na tom, aby som ja dala výpoveď bez nároku na odstupné, čo v mojom prípade je 3.mesacna priemerná mzda? Neviem presne, ako postupovať.
do 12 hodín
6,00 €
28. júla 2022
Dostala som výpoveď v skúšobnej dobe po oznámení, že som pn. Je platná vypoveď počas pn?
6,00 €
28. júla 2022
Dobrý deň, Mam uzatvoreny pracovny pomer na dobu neurcitu viac ako 12r vo veducej pozici. Teraz som na MD. Nova pozicia asistentka. Dam vypoved. Mam narok na odstupne? Aku formu vypovede odporucate? Dakujem
14,55 €
17. júna 2022
Dobrý deň. Nájom bytu. Nájomná zmluva bytu mi skončil dňa 31.12.2021 Naďalej však bývam v spomínanom byte všetky platby som platil načas ale bez predĺženej zmluvy... V predošlej zmluve bola výpovedná lehota 2 týždne teraz som požiadal o výpoveď z nájmu nakoľko som kúpil RD. Ale? Prenajímatel mi písomne oznámil a neskôr telefonicky že keďže tá pôvodná zmluva už nieje plátna tak sa riadi podľa občianskeho zákonníka kde je výpoveď 3 mesiace. V liste spomenula aj mesačnú ale neskôr telefonicky mesačna nepripadá do úvahy aké až 3 mesačná . Ako mám postupovať? Sú jej argumenty správne?
30,20 €
22. mája 2022
Dobrý deň, Som zamestnaný na trvalý pracovný pomer, po roku na PN som si požiadal o invalidný dôchodok, no výsledok ešte nepoznám. Po roku som nastúpil do zamestnania a bojím sa, že keď mi schvália čiastočný invalidný dôchodok, že mi dá zamestnávateľ výpoveď, lebo ako som počul, je zvykom to takto robiť, že kto je dlhodobo na PN a vráti sa do práce, alebo dostane invalidný dôchodok, tak ho do pár dní prepustia zo zamestnania. Bojím sa toho, lebo ak mi aj priznajú čiastočný invalidný dôchodok, určite to nebude nejaká vysoká suma a bez platu zo zamestnania, to finančne nezvládnem. Mám tri školopovinné deti o ktoré sa musím starať. V lekárskych záznamoch mám len jedno obmedzenie, a to, že nesmiem dvíhať veľmi ťažké veci. Ja nechcem v zamestnaní nejaké zvláštne výhody, alebo presunutie na iné ľahšie pracovisko, alebo využívať nejaké obmedzenia, chcem normálne riadne ďalej pracovať, tam kde som pracoval aj pred nástupom na PN. Moja otázka znie: ako mám postupovať, keď mi priznajú čiastočný invalidný dôchodok a viem, že zo zákona to musím oznámiť svojmu zamestnávateľovi? Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď zo zamestnania (z TPP), keď si nebudem nárokovať na žiadne zvláštne výhody, či špeciálne zaobchádzanie s mojou osobou ako čiastočným invalidným dôchodcom? Rád by som naďalej pracoval v TPP ako pred nástupom na PN. Ďakujem vopred za radu.
do 12 hodín

Najnovšie otázky:

, od ktorého dátumu sa dané podmienka uplatňuje od dátumu nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia,

Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať, v zmysle § 8a ods. 4 písm. d) zákona č. 523/2004 Z. z., od ktorého dátumu sa dané podmienka uplatňuje od dátumu nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia, že došlo k porušeniu zákazu nelegálneho zamestnávania (právoplatný postih v zmysle registra) alebo od dátumu kedy došlo porušeniu zákazu nelegálneho zamestnávania. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Spravca mi poslal upomienku a zauctoval si X eur za jej vyhotovenie

Prajem dobry den, po X rokoch byvania v dome sa mi stalo, ze som nevedome neuhradila jedno najomne. Spravca mi poslal upomienku a zauctoval si X eur za jej vyhotovenie. Moja otazka na spravcu znela aky ma pravny zaklad uctovat mi upomienku a prave sumou 10 eur. Odpovedal mi, ze to nema zaklad a je to jeho cennik. Tak som sa informovala ci by to nemalo byt sucastou dohodnutych podmienok zmluvy, lebo mi nejde do hlavy ako ma moze spravca ktoremu platime sankcionovat a preco prave takouto sumou. Odpovedal mi, ze to nemusi byt sucastou zmluvy. Ja som nasla nasu povodnu zmluvu a teda jedinu spred 12 rokov (uzavretu este s povodnou spolocnostou - tato aktualna ju asi odkupila) a tam sa pise, ze cennik je prilohou. Pokial sa zmluva nedodatkovala a ani sa nemenila tak mam za to, ze plati cennik spred 12 rokov. Avsak spravca ma ignoruje, ked si ju pytam a zablokoval si aj moj telefon. Prosim o radu a stanovisko ci uvazujem spravne. Ked si da do cennika akukolvek sumu ako upomienku musime to akceptovat? Dakujem

Byt bol v uplne renovovanom stave

Prenajala som byt rodine s dietatom a dvoma psami. Byt bol v uplne renovovanom stave. Najomnici robia skody - psi spinia na postel, hadzu vlhcene utierky do toalety, cim sposobili upchatie, susedia sa stale stazuju na smeti. Najomne nie je takmer nikdy zaplatene nacas a v plnej sume. Ako viem vypovedat zmluvu?

Predal som staré nepojazdné auto jednému pánovi

Dobrý deň, mám problém ohľadom predaja auta. Predal som staré nepojazdné auto jednému pánovi. Ten si auto zobral s tým, že mi donesie splnomocnenie. Namiesto toho mi však doniesol značky a povedal, že ho mám odhlásiť. Zistil som však, že mi to auto len tak neodhlásia (nevedel som, ešte som niečo také neriešil). Preto som ho kontaktoval opäť. Povedal mi, že auto dal známemu, ktorý ho rozpredal a zbytok dal na šrotovisko. Značky od auta mám ja, taktiež papiere. Auto je stále napísané na mňa, on ho len zobral a zničil. Ako dôkaz mám iba správy v telefóne. Mal na to právo? Ako to môžem riešiť? Je to niečo, s čím môžem ísť na políciu? Vopred ďakujem za odpoveď.

Vodiči sa súdia a mám predvolanie na súd do Opavy - svedčiť

Bol som svedkom dopravnej nehody v Opave-ČR. Vodiči sa súdia a mám predvolanie na súd do Opavy - svedčiť. V liste od polície ČR sa mi vyhrážajú pokutou ak sa nedostavím. Pracujem na turnusy PO-PIA aktuálne v BA. Mám sa dostaviť hromadnou dopravou-ktorú mi preplatia (príp. Autom). Nechcem si predstaviť, že pôjdem hromadnou dopravou z BA do Opavy a naspäť v priebehu jedného dňa. Platia premňa ako občana SR České zákony? Musím sa dostaviť? Ako to je s ušlým ziskom?

Môžu občianske združenia (neziskové organizácie) mať zárobkovú činnosť?

Dobrý deň, rada by som spýtala, či môžu občianske združenia (neziskové organizácie) mať zárobkovú činnosť. Napríklad predaj merchu prostredníctvom FB market alebo na stránkach, ktoré predávajú takýto tip tovaru. Ak je to možné, aké povinnosti nám z toho vyplývajú? Ďakujem